Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Gdańsk Sp. z o.o., to firma zajmująca się usługami w zakresie komunikacji zwykłej, pośpiesznej oraz międzynarodowej. Zajmuje się także wynajmem autokarów. Podstawową działalnością firmy są przewozy krajowe oraz międzynarodowe. Autokary PKS Gdańsk wyspecjalizowały się w obsłudze regularnych przewozów autokarowych z Polski do Kaliningradu oraz do Wilna. Autobusy należące do spółki codziennie wykonują około 500 kursów na terenie powiatów: gdańskiego, nowodworskiego, kościerskiego, kartuskiego, starogardzkiego, chojnickiego, bytowskiego oraz elbląskiego.

PKS Gdańsk obsługuje także linie dalekobieżne z Gdańska do: Suwałk (przez Kętrzyn), Płocka (przez Żuromin), Białegostoku (przez Olsztyn), Świnoujścia (przez Koszalin), oraz w sezonie letnim do: Płocka (przez Brodnicę), Siemiatycz (przez Mławę).

Pozostała działalność przedsiębiorstwa obejmuje obsługę i naprawę pojazdów mechanicznych, wynajem nieruchomości, dzierżawę powierzchni z przeznaczeniem na reklamy. Firma prowadzi aktywną współpracę zarówno z przewoźnikami krajowymi, jak i zagranicznymi.

Rezerwacji na te i inne połączenia autokarowe można dokonać w naszym systemie rezerwacji.