1. Przed wyjazdem

Bagaż - prosimy pamiętać o limitach dotyczących wagi przewożonego bagażu jaki Państwo zabierają w podróż (limity podane w warunkach przewozu przewoźników). Rzeczy niezbędne najlepiej spakować do bagażu podręcznego tak, aby mieć do nich szybki dostęp.

Ubiór - prosimy pamiętać, że temperatura w autokarze jest uzależniona do temperatury panującej na zewnątrz. W dni chłodne działa ogrzewanie, natomiast w dni gorące - klimatyzacja, dlatego prosimy ubierać się lekko i zawsze mieć przy sobie coś do okrycia.

Ewentualne dolegliwości - aby uniknąć kłopotów związanych z długą podróżą radzimy, aby w dzień wyjazdu spożyć lekkostrawny posiłek, a w aptece zaopatrzyć się w środki niwelujące złe samopoczucie.

2. Dzień wyjazdu

Dokładny termin jak i miejsce wyjazdu są zawsze określone na bilecie, który otrzymacie Państwo od nas. Prosimy o przyjazd na miejsce z przynajmniej 15-minutowym wyprzedzeniem, aby autokar mógł planowo wyruszyć w podróż. W przypadkach związanych z opóźnieniem autokaru prosimy kontaktować się z przewoźnikiem, aby uzyskać dokładne informacje na temat opóźnienia.

3. Podróż autokarem

Aby podróż była dla Państwa jak najmniej męcząca i uciążliwa wszystkie autokary wyposażone są w telewizory, radiomagnetofony, które powinny uprzyjemnić Państwu podróż jak to jest tylko możliwe. Podczas postoju prosimy, aby wyjść z autokaru na krótki spacer, który powinien przywrócić prawidłowe krążenie przed następnym odcinkiem trasy.

Prosimy pamiętać, że u większości przewoźników jest zakaz spożywania alkoholu oraz palenia papierosów w autokarach.

4. Aktualne informacje

Aktualne informacje o przewozach autokarowych publikujemy na podstronie Aktualności.Warto wiedzieć Informacje o bagażu i zniżkach Najczęściej zadawane pytania Przewozy w strefie Schengen