1. Jak dokonać rezerwacji biletu?

Rezerwacji na bilety autokarowe można dokonać na dwa sposoby:

  • wypełniając na stronie głównej formularz rezerwacji po wybraniu interesującego nas połączenia, a następnie dokonując płatności i wydruku biletu upoważniającego nas do podróży autokarem
  • składając rezerwację telefonicznie lub poprzez e-mail

2. W jaki sposób otrzymam bilet?

Bilet jest automatycznie generowany i gotowy do druku w przypadku rezerwacji dokonywanej On-Line. W przypadku rezerwacji składanej telefonicznie, bilet jest przesyłany na adres mailowy po dokonaniu płatności.

3. Czy możliwa jest podróż bez biletu? / Czy można odebrać bilet u kierowcy?

Zgodnie z warunkami rezerwacji pasażer zobowiązany jest do zabrania w podróż biletu wcześniej wydrukowanego. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość podróży bez biletu - prosimy kontaktować się z nami w celu otrzymania potwierdzenia, że taka podróż na wybranej trasie jest możliwa. Nie ma możliwości zakupienia biletu bezpośrednio u kierowcy.

4. Co mam zrobić w sytuacji zagubienia lub zniszczenia biletu?

Bilet można wydrukować ponownie, lub w sytuacji braku kopii zapasowej na komputerze, skontaktować się z nami, a my prześlemy go Państwu.

5. Czy istnieje możliwość otrzymania faktury za bilet?

Oczywiście. Aby otrzymać od nas fakturę należy przesłać nam w formie elektronicznej (mail) prośbę z danymi do faktury oraz adres na jaki ma być przesłana.

6. Czy istnieje możliwość przejazdu ze zwierzęciem?

Większość przewoźników nie oferuje przejazdów dla zwierząt. Wiąże się to z samopoczuciem reszty pasażerów.

7. Czy osoba poniżej 18 roku życia może podróżować bez opieki osoby dorosłej?

Aby osoba nieletnia została wpuszczona na pokład autokaru niezbędne jest zaświadczenie od opiekuna. W większości przypadków nie ma większego problemu z przewozem osób powyżej 14 roku życia. W przypadku nieletnich w wieku od 10 do 14 lat niektórzy przewoźnicy pobierają dodatkową opłatę za opiekę podczas podróży.

8. Czy istnieje możliwość dowozu grupy do miejsca nie objętego planem podróży?

W przypadku grup powyżej 10 osób istnieje możliwość dowozu do miejsca nieuwzględnionego w rozkładzie, jednak maksymalny dystans nie może przekroczyć 20 km od zaplanowanej trasy. Wszystkie prośby należy kierować do nas z odpowiednio długim wyprzedzeniem.

9. Czy istnieje możliwość opuszczenia autokaru wcześniej?

W większości sytuacji nie ma możliwości opuszczenia autokaru na przystanku nie uwzględnionym w planie podróży. Takie sytuacje są możliwe najczęściej przy przejazdach grupowych. Wszystkie pytania dotyczące takich przystanków prosimy kierować do nas.

10. Wiem, że nie dotrę na czas, co mam zrobić aby autokar poczekał?

Obowiązkiem każdego pasażera jest stawienie się na czas na miejscu wyjazdu. Wszystkich kierowców obowiązuje rozkład jazdy, także nie mogą oni opóźniać wyjazdu autokaru. Niektórzy przewoźnicy udostępniają telefon awaryjny na takie sytuacje.

11. Jak sprawdzić, którym autokarem mam podróżować?

Wszystkie autokary posiadają za przednią szybą stosowne oznaczenia dotyczące kursu (odpowiedni symbol lub trasa) zgadzające się z danymi na bilecie. W przypadku dalszych wątpliwości odnośnie autokaru, prosimy zaczerpnąć szczegółowych informacji u kierowcy.

12. W jaki sposób mogę zmienić termin powrotu?

W takich przypadkach prosimy kontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Jeżeli taka zmiana będzie możliwa i jeżeli termin będzie dostępny w rozkładzie przewoźnika bez problemu jej dokonamy. Za zmianę pobierana jest opłata w wysokości 10 zł.

13. Czy istnieje możliwość zwrotu za niewykorzystany bilet na powrót?

Jeżeli jest to zgodne z regulaminem przewoźnika taki zwrot jest możliwy. W takich przypadkach prosimy o przesyłanie próśb drogą mailową podając imię i nazwisko, nazwę przewoźnika oraz nr biletu.Warto wiedzieć Informacje o bagażu i zniżkach Najczęściej zadawane pytania Przewozy w strefie Schengen